سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد

صادرات ۱٫۵ میلیون دلار صنایع‌دستی از گیلان

شناسه خبر : ۱۰۴۶۶ - پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰

اجتماعی > تیتر یک > گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از صادرات یک‌میلیون و 500 هزار دلار صنایع‌دستی از ابتدای سال جاری تاکنون از این استان خبر داد.

رضا علیزاده با اشاره به وجود ۸۱ پروژه زیرساختی و سواحل در گیلان اظهار کرد: تعداد ۶۸ پروژه مذکور تکمیل و واگذار شده است.
وی به توجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به حوزه صنایع دستی گیلان اشاره کرد و افزود: اقتصاد ما بر پایه صنایع دستی است و ۲۱ هزار نفر هنرمند در ۸۹ کارگاه صنایع دستی استان فعالیت می‌کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه صادرات و ارزآوری صنایع دستی از اهداف این سازمان است، تصریح کرد: در ساله پایه مبلغ ۷۰۰ هزار دلار صادرات صنایع دستی از استان داشتیم و این عدد در سال جاری به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رسیده است.
علیزاده، توسعه بازارچه‌های محلی در راستای عرضه صنایع دستی را از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خواند و بیان کرد: نوروز سال ۹۶ نمایشگاه‌های صنایع دستی در تمام شهرستان‌ها دایر می‌شود.
وی در ادامه به وظایف دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر اشاره کرد و گفت: دبیری ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه صدور احکام اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر توسط استاندار انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: پیگیری و نظارت جدی بر تشکیل جلسه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر توسط دبیر ستاد انجام می‌شود.
علیزاده، پیگیری صدور احکام رؤسای کمیته‌های تخصصی تابعه ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان را به عهده دبیر ستاد مذکور دانست و یادآور شد: راه‌اندازی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر با مشارکت تمام دستگاه‌ها توسط دبیر ستاد انجام می‌شود.
وی با تأکید بر تهیه تقویم جلسه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر در گیلان، شهرستان‌ها و کمیته‌ها، اظهار کرد: ابلاغ شرح وظایف، طرح‌ها و برنامه‌های ستاد مرکزی به سازمان‌های عضو ستاد اجرایی خدمت سفر استان به عهده دبیر ستاد خدمات سفر است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره