سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
معاون فرهنگی رئیس کمیته امداد امام خمینی:

ولایت‌مداری ویژگی بارز حضرت فاطمه(س) بود

شناسه خبر : ۱۰۳۶۰ - پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱

اجتماعی > تیتر یک > فرهنگی و هنری

معاون فرهنگی رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: دفاع از دین و ولایت‌مداری در مقابل خطرات و هجمه‌های دشمنان یکی از ویژگی‌های بارز شخصیتی حضرت فاطمه(س) بود.

حجت‌الاسلام حسین احمدیان با تسلیت ایام شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: الگوگیری از ویژگی‌های شخصیتی حضرت فاطمه مانند ساده‌زیستی، پاکدامنی، همسرداری، تربیت فرزندان، احسان و انفاق برای همه زنان امری ضروری بوده و موجب ارتقای سطح معنوی زندگی آنها می‌شود.
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) بهترین مدافع ولایت و نبوت بود و جان خود را در این مسیر فدا کرد، افزود: دفاع از دین و ولایت‌مداری در مقابل خطرات و هجمه ‌های دشمنان یکی از ویژگی‌های بارز شخصیتی حضرت زهرا (س) بود.
معاون فرهنگی رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است تا امنیت و فرهنگ و اصل نظام اسلامی را از بین ببرد، تصریح کرد: همگان وظیفه داریم تا در کنار مبلغان دینی  که بزرگ‌ترین مدافعان انقلاب و اسلام هستند، از اساس دین و ولایت دفاع کنیم.
وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) دفاع از دین و ولایت را از هر چیزی بر‌تر و مهم‌تر دانست، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) خود را سپر ولایت و نبوت قرار داد.
احمدیان با تصریح بر اینکه سیره و روش اهل بیت(ع) به زمان و مکان خاصی تعلق ندارد، گفت: سیره اهل بیت برای تمام دوران‌ها کاربرد دارد و اگر موضوعات و محور برنامه‌های فرهنگی برگرفته از مبانی قرآن و سیره اهل بیت(ع) باشد آثار و برکات آن در جامعه نمود پیدا می‌کند.
وی داشتن پیوست فرهنگی برای تمام فعالیت‌های کمیته امداد بر اساس مبانی قرآنی را امری ضروری و اجتناب ناپذیر خواند و یادآور شد: منظور از پیوست فرهنگی پیوست فکر نو و اندیشه خلاقانه است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره