سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد

برگزاری نخستین نمایشگاه ویژه فروش آثار هنری در گیلان

شناسه خبر : ۱۰۳۵۰ - چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱

اجتماعی > فرهنگی و هنری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری نخستین نمایشگاه ویژه فروش آثار هنری در این استان خبر داد.

فیروز فاضلی در نشست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه نخستین اکسپوی نقاشی گیلان «نمایشگاه ویژه فروش آثار هنری» به همت این اداره کل و با مسؤولیت اجرایی موسسه فرهنگی‌هنری صبح قلم گیل فعالیت خود را آغاز می‌کند اظهار کرد: نخستین اکسپوی نقاشی گیلان از ١۴ تا ١٩ اسفند ماه جاری در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی‌هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه اکسپوی نقاشی پیوندی بین اقتصاد و هنر و گامی برای ارتقای فرهنگ دیداری شهروندان و سرمایه‌گذاری اقتصادی برای آیندگان و جامعه است، افزود: در این نمایشگاه ویژه فروش آثار هنری، ۶٠ اثر از ٢٠ هنرمند نقاش گیلان به نمایش در می‌آید.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برپایی چنین نمایشگاه‌هایی را گامی موثر در راستای رونق بخشی به اقتصاد هنر در استان دانست و تصریح کرد: امیدواریم شهروندان هنردوست گیلانی با خرید اثر از این نمایشگاه، ضمن حمایت از هنرمندان موجب رشد و اعتلای هنر در استان شوند.
فیروز فاضلی، حسین ابراهیمیان، صادق عمادزاده، محسن نعمت خواه، حامد بهروزکار، عبدالرضا اصغرتاش و امید ژاله، شورای سیاستگذاری نخستین اکسپوی نقاشی گیلان را تشکیل می‌دهند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره